czwartek, 9 maja 2013

4th day of photo challenge - fruits


Dziś bez kombinowania :-) To po prostu owoce, które mam akurat w domu - oczywiście na mojej ukochanej tacy z Biedronki, tj. nieśmiertelnym elemencie każdego tego typu zdjęcia.


Swoją drogą, jak zobaczyłam temat na dziś, to miałam zagwozdkę: fruit czy fruits? Bo coś mi z lat szkolnych w głowie zostało, że fruit nie ma liczby mnogiej, albo raczej: jest ona taka sama, jak liczba pojedyncza. No ale męczyło mnie to, więc znalazłam satysfakcjonującą odpowiedź tutaj. I już wiem, że w przypadku mojego zdjęcia fruits pasuje :-) To taki mój językoznawczy bzik, że musi być dobrze napisane i powiedziane, że nie lubię popełniać błędów, że lubię być świadoma językowo. Jak widać bzik właściwie polonistyczny przedostał się nawet tutaj :P

Teraz czas na małe sprzątanko, a po nim... WYKLEJANKO! Całusy, dziewczęta :-)

13 komentarzy:

 1. Biedronka rządzi, też mam kilka rzeczy użytkowych stamtąd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam Biedrę całym sercem! :D W dodatku moja jest duża i zawsze świetnie zaopatrzona; ze wszelkimi gazetkami jestem na bieżąco! Biedronkowa maniaczka ze mnie :P

   Usuń
 2. Wiesz, że też miałam dylemat jak podpisać zdjęcie??? Zostawiłam fruits. Twoja interpretacja świetna. Też mam tackę z Biedronki ale troszkę inną. Dlaczego nie kupiłam takiej???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie wiem! Ja przejrzałam wszystkie, jakie były, narobiłam bałaganu i ta spodobała mi się najbardziej - a była oczywiście ukryta na samym dnie... ;-)

   Usuń
 3. Jak tu radośnie :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę, więc jezykowego bzika. I zdolności! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. też myślałam o podobnym uśmiechu:)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne zdjęcie! wygląda jak mój Teo- on też ma jedno oko inne a drugie inne: niebieskie & brązowe ;D hihi tak mi się z nim skojarzyło ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Fruit" ma zarówno pojedynczą jak i mnogą liczbę, może jednak występować jako rzeczownik policzalny lub niepoliczalny.
  Taca jest urocza i ma piękny owocowy uśmiech.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny owocowy uśmiech ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Strasznie sympatyczne zdjęcie! :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do pracy! Dziękuję! :-)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...